CHMIELOTY 2023

XIII Ogólnopolski Piknik Paralotniowy 18-20.08.2023

Chmieloty 2018
Piknikowa brać paralotniowa
PPG-antowe trofeum
Wieczorna integracja
Tortowa impreza
Chmielaki oczami pilota
Jedyny słuszny baner :)

CHMIELOTY 2022

Wszystko o Chmielotach! Jak to się zaczęło i jak rozwijały się na przestrzeni dekady

Wczoraj skończyłem pisać podsumowanie Chmielotów a dzisiaj dzwoni do mnie Igor z taką niespodzianką filmową, cóż mogę powiedzieć, chłopak ma talent i jako lektor, reżyser i filmowiec no tak po chłopskiemu człowiek orkiestra :) brawo Igor film zrobiłeś przedni.
Film ten przedstawia historię Chmielotów. Jak powstały Chmieloty i jak rozwijały się na przestrzeni 10 lat oraz na jakie atrakcje mogliśmy liczyć.


 

Statystyki CHMIELOTY 2022

Jeszcze trochę o statystykach czyli kilka ciekawostek wyciągniętych z programu Rejestracja. Trochę się przestraszyłem jakie głupoty wypisujecie przy rejestracji ale nic na to nie poradzę, literówki to pikuś ale wielu nawet nie wie jaki ma napęd i skrzydło.statystyka miasta

Czytaj więcej: Statystyki CHMIELOTY 2022

CHMIELOTY oczami organizatora z perspektywy lat..

Chmieloty… a co to takiego? Dobre pytanie.

Jeszcze ponad dekadę temu słowo to praktycznie nie istniało w języku polskim, a dzisiaj?
No właśnie, dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że jest to jedna z fajniejszych imprez (celowo piszę, że nie największa bo zdarzają się imprezy większe od naszej, ale na tym skrawku ziemi jesteśmy w stanie przyjąć aż 130 czynnie latających pilotów) skupiająca miłośników głównie paralotniarstwa i to w każdej postaci zarówno tej zmotoryzowanej jak i swobodnej, a trzeba też wspomnieć, że na Chmielotach były motolotnie, ultralajty, małe samoloty i wiatrakowce.

Organizując pierwszy piknik, nikt z nas nie spodziewał się, że impreza rozrośnie się do takich rozmiarów i nazwa CHMIELOTY stanie się marką samą w sobie. Początki jak zawsze są trudne i tak też było w naszym przypadku. Ideą zorganizowania pikniku była chęć wspólnego latania w większym gronie i nie chodziło nam wyłącznie o pilotów z okolicy ale skąd się tylko da, a piknik od zawsze miał mieć charakter rodzinnego spotkania ze znajomymi pilotami. Nie mając osobowości prawnej w zasadzie wszystkie drzwi mieliśmy zamknięte i jakiekolwiek wsparcie finansowe było niemożliwe, tak więc szybko zdecydowaliśmy się na powołanie stowarzyszenia.chmieloty 2022

A teraz trochę historii…

Czytaj więcej: CHMIELOTY oczami organizatora z perspektywy lat..

CHMIELOTY 2022

Trzeci weekend sierpnia to tradycyjnie od kilkunastu lat w Krasnymstawie wielkie święto piwa czyli CHMIELAKI, a paralotniarze z Krasnostawskiego Stowarzyszenia Paralotniowego zrobili swoje święto sprytnie wkomponowując się w karuzelę trzy dniowej imprezy i w tym roku jak oczywiście pogoda nie spłata figla odbędzie się kolejna edycja, czyli  XII CHMIELOTY a jakby nie pandemia to XIII.

Ubiegły rok pokazał prawdziwe oblicze pikniku na którym zameldowało się ponad 120 pilotów a sobotni niski przelot nad miastem zdominował wszystkie imprezy jakie w tym czasie odbywały się w różnych częściach miasta i oczy jak i telefony robiące setki zdjęć i filmów były skierowane w jedynym słusznym kierunku...ku niebu.cmielaki01

W tym roku piknik odbędzie się w dniach 19 – 21 sierpnia 2022 r. i tradycyjnie w tym czasie paralotniarze będą  nad krasnostawskim niebem znowu mieszali powietrze.


Czytaj więcej: CHMIELOTY 2022